Thursday, 25 June 2009

Nyaralás - Holiday

Két napig szabin vagyok, jeee :) Plusz a hétvége. Sajna rendrakással kell(ene) telnie...

Tegnap kiolvastam az Értelem és Érzelem -et, angolul. Hát mit ne mondjak, bonyolult volt ezzel a sok régies szerkezetű (kör)mondattal, és sokszor azt sem tudtam, épp kiről beszélnek... Azért még mindig tetszik. Eddig nem tűnt fel, hogy mennyire szarkasztikus Jane Austen, talán mert ez volt a normális, úgy értem hogy a való életben is, és inkább a többi írónál éreztem azt, hogy valami hiányzik, nem nála a jelenlétét.

A lassan már harisnyáim lassan kész lesznek - föl akarom használni hozzá az összes fonalat, szerintem simán föl fog érni térdig. Csak most a sok nulla agymunkát igénylő sima után, 2x2-es bordát kötök, és figyelnem kell rá! Már úgy elszoktam ettől...

... Two days of holiday, yeah :) plus the weekend. Sadly I ought to spend them by cleaning...

Yesterday I finished (or i finished yesterday? whatever) 'Sense and Sensibility'. Weel, it was a really hard read for me: lots of old-fashioned and difficult sentences, and sometimes i did not even know, who is the subject of the conversation. I still like this book though.
I didn't realize before how sarcastic Jane Austen is - i guess i rather felt that other miss something.

-

I'm slowly finishing the stockings too - i want to use up all the yarn, so they will reach knee-height, i guess. Its just the ribbing now, wich holds me back - after mindless st st round after round, now i have to pay attention to the 2x2 rib - so strange!

Saturday, 20 June 2009

ii

II, azaz kettő. Mondjuk zoknipár. Unokatesók a házban. Az ikrek horoszkóp jele. És ha már ikrek, az előbb említett unokatesók, az ikrek hónap utolsó napján.

Kb '96 óta nem hiszem el sose, hogy épp hányadik szülinapjukat ünneplik. Mert az azt jelenti, hogy alig három hónapon belül én is annyi leszek.

Azér' elmegyünk egyet tejminátorozni meg pábolódni, csak úgy búfelejtés végett.

Már amúgy is majdnem kész vagyok a búfelejtős zoknimmal - elrontottam a freskót, úgyhogy nekiálltam egy eccerű-de-naccerűnek, hogy kicsit visszadja az önbizalmamat. Eddig jó.

...

II, as of two. Or a sock-pair. Or the number of my cousins in the house. The zodiac sign of Gemini, or Twins. And if twins, the aforementioned cousins, on the last day of Gemini.

Since about '96, I can never believe which birthday are they celebrating. As it also means, that within less then three months, i will be at the same age, too.

Anyway, we are going to watch some terminatior and getting sum pub-culture along the way too, just to forget our sorrows.

I'm nearly finished with my forget-everything-socks - i messed up the frescos, so i started a really simple pair, in order to gain back some self-confidence. So far so good.

Tuesday, 16 June 2009

Az élet nem áll meg - Life goes on

Még akkor se, ha annyira unalmas, hogy az szerintem már lassítja a Föld forgását.

Bár tegnap este volt egy fincsi kis vihar, pont felettünk csattogott-dörgött vagy negyed óráig. Mára is igérnek egy hasonlót, remélem nem abban a fél órában fog esni, amíg az utcán vagyunk.

Wednesday, 10 June 2009

Hoppá!! - Ooops!!

Jut eszembe!! Mi lesz így anyu mellényével?!

(Bűntudat ezerrel... eddig is napi egy sorokkal haladtam...)

Említettem már mennyire odavagyok az osrómér?

...

Just remembered!! What about mom's vest?!

(Guilty guilty... i was already working on it whit a one row per day speed... bad girl)

Did i mention i love my spindle?

Fonoda - Spindling

(Képek holnap :) )

Ma megérkezett a tanulóorsóm. Némi késés után - nem volt raktáron és Újzélandia azért jó kis hajókázásra van innen. Valaki kedves ember előre felkötözött egy darab gyapjút az orsóra, hogy egyszerűbb legyen elkezdeni - persze az első mozdulatom az volt, hogy elszabtam a fonalat, úgyhogy rögtön kezdhettem a csatlakoztatással. Juhéj.

Szóval itt balra, a sárga cucc, az az én első kézzelfonott fonalam. Nevetségesen túlsodorva, teli csomókkal, totálisan egyenetlen - amilyennek lennie kell. Totálisan örülök neki :)
A másik csomó, a vörös, az a második kísérlet - sokkal simább és egyenletesebb.

És most már tökéletesen megértem az összes kötözködőt, aki fonásra adja a fejét; oké, eddig is sejtettem, de ez a ma esti próbálkozás bebizonyította, hogy ez a dolog veszélyesen függőséget okoz. Tv-sorozatok? csoki? Kábszer? Bah...
Ide nekem egy rokkát. Most. Úgy hogy sokkal gyorsabban és sokkal tovább tudjak fonalat alkotni. Vííí.

Másik téma: megmutattam unokatesónak (L) a pénzérméimet. Azt amin a brit címer van puzzle-stílusban. És tetszett neki, amin totálisan meglepődtem :) Néha jó tévedni.
Ezért csípem nagyon ezt a két unokatesómat: használják a fejüket, széles az érdeklődési körük, pedig nem kifejezetten nagy eszek, csak hétköznapi emberek. Mint én :)
...

(Pics tomorrow :) )
My learner spindle arrived today. After some delay - was out of stock and Nuzealandia is a long shipping away. Some nice people already wound up a piece of the yellow fiber onto the spindle to make it easier to start. Of course my first move was to break the fiber, so had to start with reattaching it - yeah.
So thats my first ever handspun, the yellow one. Its hilariously (or ridiculously?) overspun, full of bogs, absolutely uneven - as it should be. I'm so happy for it :)
The other one, the red, is the second try - already much smoother and even.

And now i understand all the knitters gone spinners out there; ok, i suspected it already, but this evening proved it. Forget drugs, or tv-shows, or chocolate. This stuff is addictive. I want a wheel. Now. So i can do this thing much faster and much longer. Yeehaa.

On other topic: i showed cousin L my coin collection - the ones from last year, whit the puzzle - coat-of-arms on them. He totally loved them, which surprised me. Usually i dont show people my hobbies/interests becouse they dont understand them. History? Heraldry?
I didnt thought he gives these a thing, and i was mistaken. Sometimes its good :)
Thats why i love this two cousins of mine: they actually use they brains and have a broad range of interests - even so they aren't highly intelligent, just ordinary people. Just like me :)

Friday, 5 June 2009

Csütörtök, negyed óra - Thursday, a quarter of an hour

Igen, a Bendigo pakk érkezett megvámolva :) A vám maga csak 3 font volt, de a kezelési költség 8. Biiip rojálméjl.
A fonal egyelőre tetszik, a színek kicsit fáradtabbak, mint gondoltam, de egyelőre nem rossz. Viszont volt még két aranyos poén amit elmulasztottam volna, ha nem kell bemennem a postára.
Pont egyszerre érkeztem három kisráccal, azért beálltak elém, bár úgyis a táskámban matattam, úgyhogy nem számít. Aztán az egyik kérdezte a postástól, hogy van-e nekik - a többit nem értettem. ez ilyen postánhagyós pult is, gondoltam valami csomag vagy ilyesmi. Oké, postásgyerek eltűnik, pár perc múlva jön vissza egy doboznyi - gumiszalggal. Kissrácok pakolták mindenhova, hátizsákba, zsebekbe, pólóba... mi meg, a többi ügyfél, csak vigyorogtunk, ahogy kapkodták fel a piros gumidarabokat a földről.
Labdákat csinálnak belőlük. :)

Ezután fizettem, megkaptam a csomagot, és ahogy ballagok hazafelé a pakkal meg a kardigánnal küzdve a szél ellenében, ahogy megyek el a buszparkoló mellett, egy busz épp tolatott. És tolatott. És aztán hallottam egy puffanást, és a szomszéd ház erkélyén cigiző pasi elkezdett röhögni. Gondoltam, nekitolatott egy másik busznak. Odanézek - nekitotlatott, de nem busznak, hanem két kis markoló állt egymás mögött, a közelebbre járt rá.
Gondolom nem látta rendesen annyira pici volt.
:D