Thursday, 28 May 2009

Lassan -Slowly

Most olyan lassanlassan haladok ezzel a zoknival. Mármint belassultam, mióta megvannak a sarkok. Vagy csak a hétköznap esték rövidsége miatt?

A posta meg cipőt hozott, furát, remélem beleszokok hamar, meg reggel a lábtörlő alatt is találtam még egy könyvet - ha nem fér be az ajtón lévő bedobón, de azért elég lapos a csomag, akkor neki szokták támasztani a falnak és elé teszik a nagy lábtörlőt ami a külső ajtó előtt van. Okos :)

És erősen gondolkodok még egy tanuló-szetten is, hú, hogy hívják magyarul... ilyen fonó-cucc, na. Orsó talán? Szerintem meg is veszem holnap reggl, alig hét font. Csak előbb megvárom, hogy megérkezzen a fizu a számlámra, mert hiába váltottam be az adóvissza-csekket szombaton, őfelsége kincstára még nem utalta át az összeget. :P

...
The socks are now going very slowly-slowly. At least since turning the heels. Or is this because of the shortness of the weekday evenings?

I got today a pair of new (and strange) shoes on the post, plus a big book, hidden behind the doormat :) The usual postman trick, if the pack is too big for the drop but flat enough, they place it near the wall, covered whith the doormat. Clever :)

And im thinking of buying a learner set of drop spindle - oddly enough, i dont know the exact term for this in hungarian :) I think i will order it tomorrow morning, after my pay arrives on my account. I have the taxback payed onto the account but her majesty's treasury did not sent the money yet :P

Wednesday, 27 May 2009

Meg még - And these too

...plusz egy értesítő egy harmadik csomagról, ami túlméretes. Jeee.


... and a note of a third packet which is oversized. Yeah.

Kísértés - Temptation

Ezek jöttek ma a király(nő)i postával. Totál el vagyok bűvölve tőlük, legszívesebben nekiugranék a próbakockának mindkettővel, de még itt van a mocsári békám amit be kéne fejezni :)
Legalább tovább tartanak.

...

These arrived today whit the royalmail. I'm completely enchanted by them and i'd like to cast on here and now, for both, but i have my swamp frog here to finish before that :)
At least they will last longer.

Tuesday, 26 May 2009

Elfes - Elvish

Most pont úgy néznek ki, mint egy pár elf topánka.

Becsszó.

Csak a mobilom vakuval enyhén szólva nem tud sokat.

...

They look like a pair of elven-shoes now.

Seriously.

It's just that my mobile cant make good pics whit flashlight.

Hétfő Murphy módra - Monday a la Murphey

Aha, mert fél napot azzal töltöttem, hogy a mintát próbáltam átvariálni a zokni szárára úgy, hogy most már körbe legyen. De úgy jött ki, hogy az összes szaporítás az elején van, és az összes fogyasztás a hátulján. 5 sor bontás. Most lesz két sima oszlop mindkét oldalt, minta nélkül, de legalább tudom, hogy legközelebb hogyan ne válasszak mintát...

És persze így, hogy szinte kész (khm, khm) a zokni és más nem nagyon van kéznél (még várom a Bendigo-t anyu mellényéhez) ezért csak vettem még fonalat. Jitterbug-ot is. Kettőt is. Rossz kislány.

...

Yepp, because i spent half the day figuring out how to convert the pattern for the cuffs, aka all around. But all the increases where on the front, while all the decreases on the back. Rip 5 rows. Now they will have two plain columns on both sides, in st st, no pattern, but at least i know what kind of pattern not to choose next time...

And of course now that the socks are almost (khm, khm) finished, i just had to buy some more yarn. Jitterbug too. Two of them. Bad girl.

Monday, 25 May 2009

Repülősó és tsai- Airshow and Co.

Ott kezdem, hogy

Péntek este lejegeltem a sáros bolygót, mert szeretem ugyan hordani a barnát, de kötni rém unalmas.

Szombaton nekiálltam a zöldnek ( a mocsárinak) ami szintén unalmas, de legalább zöld (azaz szebb). Úgyhogy raktam rá mintát.

Vasárnap a sarokhoz kerestem leírást, belelépős helyett rövidsorost akartam, találtam is, tillárom haj. Egykor aztán kivágódtunk a napsütésbe és megnéztük a repülőshow-t, Kati leégett, és mivel, khm, alkohollal bekevert üdítővel vágtunk neki a programnak, utána még beültünk egy pub-ba is két körre. Ezekután este 8kor még nekiálltam a az első saroknak, és éjfél után 4 perccel végeztem is.
Black CatsAz utolsó egy órában már nem láttam rendesen, és valami normandiai partraszállásról meg tankokról szóló dokut (nem) néztem a jutúbon.
Nem. Vagyok.Néha.Normális.Pont.


Battle of Britain Memory FlightMa, azaz hétfőn, benkhálidéj van, és mindenki a tegnapi szánsájn/repülők/kocsmázás utó- és mellékhatásait heveri kifelé, beleértve az időjárást is, ami megint felhős, mint általában.
És már elköltöttem 53 fontot az amazonon, igaz, ebből majdnem 30 egy nyári cipő volt, ami már nagyon kellett. De a másik kb 25 font az könyv. És most valaki kötözzön le, hogy ne vásároljak be fonalból is.

Red ArrowsAzokkal a Colinette Jitterbug-okkal egy hete szemezek, de szerencsére nem bírok választani.

...

Rémes, ez már az ötödik airshow- m itt. Ami azt jelenti, hogy négy éve vagyok itt és lassan három éve dolgozok a gyárban.

Na jó inkább kötök.

...

Soooo...