Monday, 25 May 2009

Repülősó és tsai- Airshow and Co.

Ott kezdem, hogy

Péntek este lejegeltem a sáros bolygót, mert szeretem ugyan hordani a barnát, de kötni rém unalmas.

Szombaton nekiálltam a zöldnek ( a mocsárinak) ami szintén unalmas, de legalább zöld (azaz szebb). Úgyhogy raktam rá mintát.

Vasárnap a sarokhoz kerestem leírást, belelépős helyett rövidsorost akartam, találtam is, tillárom haj. Egykor aztán kivágódtunk a napsütésbe és megnéztük a repülőshow-t, Kati leégett, és mivel, khm, alkohollal bekevert üdítővel vágtunk neki a programnak, utána még beültünk egy pub-ba is két körre. Ezekután este 8kor még nekiálltam a az első saroknak, és éjfél után 4 perccel végeztem is.
Black CatsAz utolsó egy órában már nem láttam rendesen, és valami normandiai partraszállásról meg tankokról szóló dokut (nem) néztem a jutúbon.
Nem. Vagyok.Néha.Normális.Pont.


Battle of Britain Memory FlightMa, azaz hétfőn, benkhálidéj van, és mindenki a tegnapi szánsájn/repülők/kocsmázás utó- és mellékhatásait heveri kifelé, beleértve az időjárást is, ami megint felhős, mint általában.
És már elköltöttem 53 fontot az amazonon, igaz, ebből majdnem 30 egy nyári cipő volt, ami már nagyon kellett. De a másik kb 25 font az könyv. És most valaki kötözzön le, hogy ne vásároljak be fonalból is.

Red ArrowsAzokkal a Colinette Jitterbug-okkal egy hete szemezek, de szerencsére nem bírok választani.

...

Rémes, ez már az ötödik airshow- m itt. Ami azt jelenti, hogy négy éve vagyok itt és lassan három éve dolgozok a gyárban.

Na jó inkább kötök.

...

Soooo...

Thursday, 21 May 2009

Shrekkettő - Shrektwoo

Miért van az hogy ezt kell néznem/hallgatnom, ha nem akarok megőrülni kötés közben?! És semmi mást nem bírok hallgatni?

Azért hétvégén, nem nyóccóramunka után, mennek a dokumentumfilmek is. Talán mégse koptam még el teljesen.

...

Why do i need to watch/listen this if i want to stay sane while knitting?! And not being able to listen anything else?

At least at weekends, when not after eight hours of work, i can do documentaries too. Maybe i did not get that dull yet.

Kicsit túl sok - Little bit too many

No, csak panaszkodnom kellett kedden. Estére megérkeztek a tűim, 2,5 és 3 milis kör, plusz két gombóc régia sáros jupiter (barna alapon bordó, narancs és kék). Hirtelen azt se tudtam, melyikhez kapjak, úgyhogy elkezdtem két próbakötést is, a régiát a 2ésfelesen, a mocsári lázat :) meg a 3 milisen. Utóbbi nem az igaz, talán ahhoz is a kisebb tű kellene...
Aztán tegnap megérkezett a tweed is, hát, vegyes érzéseim vannak... ez volt a legkomolyabb árnyalat - valójában virító kék, ráadásul sűrű rózsaszín és lila foltokkal. Plusz selyem és pamut keverék, tehát durva tapintású.
Mindig meglepődök, hogy a selyem fonalban mennyire nyers tud lenni.
Ja és még másfél hét a Lackóékig. Ajjaj.

Tuesday, 19 May 2009

Kedddd - Tuuuuesdayyy

Vicces dolog arra ébredni hajnali háromkor, hogy fáj a hátam. Aztán fél hétkor is. :P

És megrendeltem a Bendigo fonalat. Kiváncsi vagyok mikor ér ide Ausztrálországból :) A getknitted-es pakkra több mint egy hete várok - és addig nem tudok nekiállni a mocsári zokninak amíg az nem érkezik meg a 3 milis körkötőtűvel...

Nehéz az élet. Másik munka kéne, mert leszakad a hátam. Aú.

...

Its funny to wake up at 3 am coz my back hurts. And then do the same at half past six too. :P

I ordered the Bendigo yarns btw. I wonder when will they arrive from Aussie-land :) Im waiting for the getknitted pack since more then a week now. And i can't start the swampy sock until it arrives whith the 3mm circulars...

Life's hard. I need to change jobs before my back breaks down completely. Auch.

Monday, 18 May 2009

Megint este - Evening again

Már megint megcsináltam. Hazajöttem, és elneteztem az időt.

Na jó, most legalább annyi mentségem van, hogy beszélgettem anyuval, aztán fonalat kerestem, mivel azt mondta, köthetek neki egy mellényt - ha már a szülinapi tatyóval befürödtem...

...

I did it again. I've come home and spent the time surfing the net.

At least now i have a bit of an excuse: i chatted with my mom, and then i searched for yarn, coz she said i could knit a vest for her - i already messed up the b'day bag, maybe this time i will be more lucky, erm, not so clumsy.

Saturday, 16 May 2009

Huhh

Egész héten nem írtam, van ilyen, hogy néha nem megy... pedig téma lenne, pl csillagászat, azaz inkább űrkutatás, meg hogy két hét műlva jönnek a Lackóék, vagy hogy lassan nyár lesz, de nem.
Elakadtam a rendrakásban is, két napja gyűjtöm az erőt a mosogatáshoz, erreföl mit művelek?

Veszek 12 gombolyag rowan summer tweed-et, féláron a kifutó színekből. A kardigánhoz, amit jegeltem a nyárra való tekintettel és amúgyis vettem már hozzá két böhömnagy gombócot, sőőt, már meg is kötöttem a hátát.

Ezzel le is kellene zárnom a fonalvásárlást, mert már így is túl sokat költöttem erre. De nem tehetek róla, nekem az kell, hogy legyen a ládában mindenféle, hogy ha megjön az ihlet, akkor csak kikapjam a fonalat és nekiessek... nem akkor rendelgetni meg ilyenek... és most van pénzem, kivételesen...

...