Friday, 8 May 2009

Birka - Sheep

Rájöttem, miért nem árulnak ausztrál gyapjút itt Britanniában. Bojkottálva van. Bezony. Amiatt a nyírási technika miatt ami az állatvédők szerint totálisan felesleges és embertelen és és és különben is.
Nem azért, tisztelem a törekvéseiket, de sokszor túllőnek a célon. Bár amilyen ostoba tud lenni a homo sapiens úgy össznépileg, nem lepődök meg, hogy túlzásokba kell esni, ha el akar érni valamit az ember.
De akkor is, köthetnék ottani gyapjúból kevesebből, mint itteni műanyagból. Blöe.

...

Figured out why can't i get australian wool here in the uk. It's being boycotted. Because of the mulesing wich peta finds inhumane and unnecessary and and and.
It's not that i dont respect their (peta) goals and work, but sometimes they go over the top imho. Altough, taking into respect how stupid homo sapiens can be in masses, it's not surprising that one has to overexaggerete things in order to accomplish something.
But still, i could knit whit aussie wool for less money than local acrylic. Bloeh.

Wednesday, 6 May 2009

Sarok - Corner

Félig kész vagyok a sarkokkal, és átértem a mintában is a második (utolsó) oldalra. Most nagyon ügyesnek érzem magam :)

Azért voltak ma gyagya dolgok is, pl egy 18 ezer darabos meló... délután háromkor végeztünk. Jaj.A.Hátam.

Meg persze hiába szeretném hogy mindenki ha nem is kedveljen, de legalább ne legyen gondja velem. Csak az a gáz, hogy az, akivel nem megy, az van a gépem végén. Együttműködés? Valakivel, aki megpróbálta őt (én) kioktatni (csak oktatni)? Na neeem.

Meg blogolvasás közben az jutott még eszembe, hogy hogyan egyeztetik emberek össze a keresztény hitüket és életvitelüket a katonáskodással. És nem a háború idején a behívásra gondolok, hanem arra hogy valaki nem gyári munkás/menedzser/orvos/ügyvéd/akármi, hanem katona.

Nemértem.

...

Heels are halfway done, and i'm on the second (and last) page of the pattern. Im cool :)

There were some stupid stuff today as well. For example a job with 18 thousend pieces... finished at 3 PM. Auch.My.Back.

And of course it's hopeless to wish that everyone, if they do not like me, but at least be OK with me. The problem is, the one who buggers me works at the end of my machine. Cooperation? With someone (me) who tried to tell her off?! (I tried to instruct her.) Noooo wwway.

And while reading blogs, i was thinking about a strange (for me) thing. How do christians conciliate their believes and they way of life with being a soldier? I'm not talking about fighting in a time of war rather having the profession of a soldier instead of being a worker/manager/doctor/lawyer/wathever.

Medontunderstand.

Tuesday, 5 May 2009

Tapsifüles - Bunny ears

Egész jól haladok. Persze rögtön elkövettem pár kisebb-nagyobb hibát. Pl lehet hogy úgy kellett volna nekiállnom a gombolyagoknak, hogy szimmetrikus legyen a színátmenet... Bár így jobban sk gyártmány hangulata van, az egyszer biztos. A másik, hogy úgy gondoltam, kell az a 48 szemes körméret.
Tévedtem. Úgyhogy ilyen zsákszerű lesz az eleje.
Mindegy, úgyis alvós-zokninak szántam.

Közben hallgatok: Queen, Beethoven 5.szimfónia (Karayan vezényel), és Gustav Holst bolygói (címet nem tudok) - és blogokat olvasok. :)

---

Doing pretty well. Of course I alredy made some mistakes, for example I should have started the yarn from the same dye spot... Altough in this way they have a more homemade feeling. The other thing is, I thought 48 stiches per round would be nedded.
I was mistaken. So the toes are a bit bag-like. Anyways, they are intended as bedsocks.

Listening along: Queen, Beethoven's 5th Symphony (Karayan conducting), and gustav Holst's planets (don't know the title) - and reading blogs. :)

Monday, 4 May 2009

Új munkák - New projects

Miután kimostam és letűztem a kardigánom hátát, "ezt amúgy is tanulásnak szántam" alapon nekiestem a vasalóval, és még szivosan rávasaltam. A fonott minták lelapultak kicsit, de így egyenletesebb is, a fonal pedig puhább és sokkal kellemesebb tapintású, mint volt. Huhh :)

Vasárnap reggel félreraktam a reggie-sálat és nekiestem a két-zoknit-egy-körkötőtűn mintának, mivel ahhoz a zöld fonalat használom. Kicsit kék-túltengésben (nem) szenvedek mostanában, csak már unalmasan néz ki a Ravelry lapom a sok kékkel :) Hát, bonyolult, de nem vészes. Egylőre ugyan úgy néz ki, mint egy tál zöldség némi oda nem illő babakék és -rózsaszín plecsnikkel.

Viszont így már van annyi munkám a tűkön, hogy akármilyen hangulatom van, találok megfelelő nehézségűt. Bár azért még keresek egy mellény-mintát a kardigán helyett, ami jobban megfelel a nyárra.

A tegnap délutánról meg majd később. Kelet-európaiak összejönnek kerti partira, erre mindig rá kell készülni. A levezetésről nem is beszélve. o.O




Saturday, 2 May 2009

Hetedik - Seventh

Nem szeretem a hetes számot. Túlságosan sztárolva van, ott van a hétben, mitológiákban, a Bibliában, népmesékben, mindenhol. Úgyhogy én mióta az eszemet tudom, a hatost favorizáltam.

Ez csak onnan jutott eszembe, hogy eljutottam a hetedik körig muffin-sütésben. Már majdnem jó, csak most nem elég édes, talán a kakaópor miatt.

Aztán elkezdtem még egy sálat (vagy ki tudja mi lesz még belőle) a Kék Bob Marley gombolyaggal amit reggel föltekertem. A jelenlegi sebességemmel kb szeptemberre leszek kész vele, de kezdek ráérezni a csipkekötésre.

I dont like the number 7. It's overhyped, its everywhere, in the week (in hungarian, week and seven are both 'hét', sounds almost like 'hate' - another bad point); in mithology, in the Bible, in folktales, in everywhere. So since I can remember, I favored the 6.

I just came up with this 'coz I got to round seven in muffin-baking. They ended up almost good, just not sweet enough, probably because of the cocoa flavor.

Plus started a shawl-thingy with the Blue Marley i winded up at the morning. Whit my current speed with lace knitting, it will be finished around september, but i starting to get the hang of it.


Gombolyag - Ball

Végre rávettem magam, hogy föltekerjem a kék motringot, amit már vagy két hónapja vettem. Fotel híján ennek a ruhatároló valaminek a tetejére raktam a motringot, kb vállmagasságban, úgyhogy nem volt kellemes körönként emelgetni.
Aztán elfogyott az ujjam, ahogy nőtt a gombolyag, úgyhogy végül átraktam egy tollra, aztán egy tubus ragasztóra.

Finally i made a ball from the skein I bought about two months back. With no chair, I put the yarn on top of this storage thingy, about shoulder height. Wasn't funny lifting up the ball at every round, but whatever.
After a while my finger prooved to be too small so i put the ball onto a pen. And then a tube of glue.

Mindezt reggel hétkor, Bob Marley-t hallgatva a Youtube-ról, fejhallgatóval.

Done this at seven am, while listening Bob Marley on Youtube. Whit a headphone.