Wednesday, 3 June 2009

Vámolás és rámolás - Customs and movings

Ma kaptam cetlit a kir.postától, miszerint van náluk egy pakkom, ami náluk is marad, amíg nem perkálok le nekik 11 sterlinget és 8 azaz nyolcas penit. Szerintem ez a Bendigo pakk lesz.
Viszont így már nem éri meg a fonal mert drágábbra jön ki... mégiscsak meg kell barátkoznom a click-kel?!! :(

Rokonság megérkezett hétfőn - unokatesó L. felesége Kl. és a lányuk C. ; hazahúztuk a böröndöket, és - nem volt net. Mint utólag kiderült, mivel kedd reggelre kértem az új netcsomagot (a régit viszi a unokates magával), ezért kikapcsolták hétfő este. Grrr.
De mindez csak azután, hogy majdnem földhözvágták a K. monitorát, mert nem indult el. Szerencsére csak be kellett melegednie. Huhh.
Persze honvágy, meg 3éveninneni gyerek, meg új ország, meg nemmegyazangol, meg minden ami ezzel jár, az megy is. Csak találjon L. munkát, onnantól már okébb lesz (remélem).

Én meg azt hiszem át fogok költözni a K. szobájába. Matracot már vettem újat. Jee.

...

Today i received a note from the royalmayle saying they have a pack which will remain at them until i pay them 11 sterlings and 8 as of eight pences. I reckon it'll be the Bendigo pack.
Sadly in this case the yarn is not as cheap as i hoped to be... maybe i'll have to use the click after all?!! :(

Family arrived on monday - cousin L., his wife Kl. and daughter C. -; we pulled the luggage home, and - no net. As it turned out, it was switched off coz i ordered my new package (cousin takes the old one whit her) to tuesday morning, so they turned off the connection on monday. Buggers.
But this was just after they nearly smashed K's monitor to the ground - it didn't started up. Luckily it just needed time to warm up after being unplugged for 5 days. Huhh.
And of course we got homesickness, less-then-3-year kid, new country, kantspeekenglishwell and everything what can occur when moving countries. Just may L. found work and everything will be ok from then on (I hope).

As for myself, i think i will move into K's room. I bought new matress already. Yeah.

Sunday, 31 May 2009

Fáradt - Tired

Persze, mert a szombati túlóra meg a ma hajnal 6kori - magamtól - ébredés az kissé bezavart. Délután kettőkor már annyira ki voltam ütve, hogy lefeküdtem egy órára, és azóta se bírtam normálisan fölébredni.

Azért sütöttem is, muffinok 9. epizód (narancsos), egy kis grillcsirek, meg egy kókuszos izé, ami nem lett valami sikeres...

Olvasom: Da Vinci - kód; azt hiszem mostanra már eléggé elült a láz körülötte ahhoz, hogy ne divatolvasásnak minősüljön :)
Hallgatok: na jó, hallgattam, Beethoven szimfóniák, Karajan bácsi vezényletével. Mmmm.

És még rendet rakni is elkezdtem, de persze megint nem birtam befejezni...

Napos mocsár - Sunny swamp


Na jó, napos az az időjárás, amiből nem sokat láttam a takarítás miatt, de azért besüt az ablakon :)
Éééés végre befejeztem a mocsárzoknit, egész jó lett, itt-ott még sorjás, de majd kifinomulok.

Már neki is álltam az egyik jitterbug-nak, itt tartok. Kétszer 12 szem, nulladik sor. Még nem tudtam eldönteni, milyen mintát csináljak, és miután egy órán keresztül böngésztem a ravelry-n és már elfáradtak teljesen a szemeim, rájöttem, hogy végig kardigánokat kerestem - most mehetek vissza zoknikér!! Olyan gyagya tudok lenni :P

Thursday, 28 May 2009

Lassan -Slowly

Most olyan lassanlassan haladok ezzel a zoknival. Mármint belassultam, mióta megvannak a sarkok. Vagy csak a hétköznap esték rövidsége miatt?

A posta meg cipőt hozott, furát, remélem beleszokok hamar, meg reggel a lábtörlő alatt is találtam még egy könyvet - ha nem fér be az ajtón lévő bedobón, de azért elég lapos a csomag, akkor neki szokták támasztani a falnak és elé teszik a nagy lábtörlőt ami a külső ajtó előtt van. Okos :)

És erősen gondolkodok még egy tanuló-szetten is, hú, hogy hívják magyarul... ilyen fonó-cucc, na. Orsó talán? Szerintem meg is veszem holnap reggl, alig hét font. Csak előbb megvárom, hogy megérkezzen a fizu a számlámra, mert hiába váltottam be az adóvissza-csekket szombaton, őfelsége kincstára még nem utalta át az összeget. :P

...
The socks are now going very slowly-slowly. At least since turning the heels. Or is this because of the shortness of the weekday evenings?

I got today a pair of new (and strange) shoes on the post, plus a big book, hidden behind the doormat :) The usual postman trick, if the pack is too big for the drop but flat enough, they place it near the wall, covered whith the doormat. Clever :)

And im thinking of buying a learner set of drop spindle - oddly enough, i dont know the exact term for this in hungarian :) I think i will order it tomorrow morning, after my pay arrives on my account. I have the taxback payed onto the account but her majesty's treasury did not sent the money yet :P

Wednesday, 27 May 2009

Meg még - And these too

...plusz egy értesítő egy harmadik csomagról, ami túlméretes. Jeee.


... and a note of a third packet which is oversized. Yeah.

Kísértés - Temptation

Ezek jöttek ma a király(nő)i postával. Totál el vagyok bűvölve tőlük, legszívesebben nekiugranék a próbakockának mindkettővel, de még itt van a mocsári békám amit be kéne fejezni :)
Legalább tovább tartanak.

...

These arrived today whit the royalmail. I'm completely enchanted by them and i'd like to cast on here and now, for both, but i have my swamp frog here to finish before that :)
At least they will last longer.