Sunday, 12 April 2009

Alkotás - Creation

Nahát, épp mostanában gondoltam rá, hogy kedvenc festőm kicsit egysíkú lett stílusban az elmúlt években, régebben sokkal többféle technikával dolgozott. Végülis jó, gondoltam, megtalálta azt a stílust, amivel a legjobban ki tudja fejezni magát, ami legjobban illik hozzá, és lezárta a kísérletező időszakot; ez az élet rendje.
Szerencsére tévedtem :)

Mai termés - Today's

(English at the bottom...)

Elkezdtem egy kardigánt:


Tegnap kb fél órán keresztül válogattam a fonalasboltban. A nénik szerintem már teljesen hülyének néztek, mert általában mindig ezt csinálom mikor bemegyek hozzájuk. A szűkös pénztárca hátrányai... Ez a fonal amúgy nem tetszik különösebben, pedig Stylecraft, a bébifonalaikat imádom :) Oké, két 400 g-os medicinlabda kijött 13 fontból, de akkó' se. Az egy dolog, hogy akril, de ezt érzem rajta, és ez az ami zavar.
A másik lehetőség az a Sirdar Click lett volna, amiben van gyapjú is, asszem 30%, de lehet, hogy 50%. A hátrányai, hogy nekem van már olyanból vastagabb fonalam és az nemtecc (furán csavarodik...) habár minőségre jó, de azért az árért már lehet is. Kb 3 font egy 50 g-os gombolyag, azaz kellett volna 12, azaz...
Szóval maradt ez.
Este a próbanégyzettel vacakoltam, szédületes, mennyire elszoktam a sima egyenes tűktől. Mondjuk amiket használtam, azok 5 és 5ésfél milisekek, 30 centi hosszal, ezeklnek már súlya is van. Az már csak hab a tortán, hogy folyton beleakadnak a szék karfájába. Mióta vettem egy 4mm-es körkötőtűt és többnyire azzal bűvészkedek, ezek a húsnyársok nagyon esetlennek tűnnek.
Most mehetek és rendelhetek 5 milis körkötőtűt. Mer nyanyáékhoz most nincs kedvem bemenni egy darabig.
Amúgy aranyosak, rendesek, segítőkészek, csak ez még otthon is többynire zavart engem a boltosokban, itt meg pláne. Szövegértési hiányosságok és antiszociális hajlamok előnytelen kombinációja.

No, aztán van már 10 négyzetem a 72-ből, 11, ha a kardigán próbáját is beledobom. Mindjárt kész :)

Itt éppen blokkolódnak a drágaszágok egy kis egészségügyi fürdő után. A kakukktojás a bal alsó kettes, ami olyan durva zsákvászonnak látszik, na ő a kardigánom próbakockája. Kicsit túlságosan kifeszítettem, úgyhogy mikor fölemeltem, át tudtam látni rajta. Grr.
A többinek inkább jót tett, és végre látszanak a minták! Jeee :)
A mérete persze egyiknek se 20x20 centi. A magasság többnyire stimmel, de a szélesség 19 és 23 centi között változik. Majd csalnom kell az összehorgolással.

Muffinból lassan elfogy a 4. felvonás is, ezúttal nem kevertem bele a csokit, csak a tetejére szórtam - nem nagyon segített. Az viszont igen, hogy 175 °C-ra raktam be sülni, és csak 19 percre, de már épp kezdett túlsülni. Szóval 175 fok és 17,5 perc épp elég lesz :) A csokidarabokat meg nem tudom mikor lehetne hozzáadni, talán a sütés vége előtt 5 perccel?! Hogy azért bele is süjlön egy kicsit.
Vagy csak túl laza a tészta, azért titanic-oznak le az aljára.

Ja és még voltunk moziban is, megnéztük unokatesóval a Dragonball-t, hát, olyan élőszereplős anime. Azt hiszem erre mondják azt az angolok hogy egy kicsit "cheesy". Az a fura, hogy japán gyártmányban az ilyen elmegy, angolul meg bosszantó.
Az azért muris volt, mikor megszólaltak japánul az egyik jelenetben, és mindketten értettük amit mondtak :) Túl sok animét nézünk :)

(Edited on april 22: Just started the Central Park Hoodie. After spending half hour with choosing yarn :) And after that, had to fight with the oversized needles, too. Since then i bought circulars in the appropriate size and it's much more managable.
The other pic shows my bedcover-to-be, upside down coz im a bat so how else ;) 10 squares from the 72, plus one, second from the left bottom, that's the swatch for the CPH.
Plus i'm blabbing about botching the muffins - again - and watching Dragonball in the cinema and understanding the japanase lines. Yey. )

Húsvét - Easter

Hosszú hétvége, és persze esik. De legalábbis borult. Csak az nyugtat, hogy tudom, otthon is ez szokott lenni.

Thursday, 9 April 2009

Szivárvány -Rainbow

Your rainbow is slightly shaded brown.


What is says about you: You are a deep thinking person. You appreciate the roughness of nature. You feel closer to people when you understand their imperfections.

Find the colors of your rainbow at spacefem.com.


vagy...


you are seagreen
#2E8B57

Your dominant hues are cyan and green. Although you definately strive to be logical you care about people and know there's a time and place for thinking emotionally. Your head rules most things but your heart rules others, and getting them to meet in the middle takes a lot of your energy some days.

Your saturation level is higher than average - You know what you want, but sometimes know not to tell everyone. You value accomplishments and know you can get the job done, so don't be afraid to run out and make things happen.

Your outlook on life can be bright or dark, depending on the situation. You are flexible and see things objectively.
the spacefem.com html color quiz



...valami ilyesmi. Kicsit kékebbet reméltem de sebaj.

Wednesday, 8 April 2009

... ennyire zöldebb. - Greener.


... ennyire zöldebb. Azért még mindig szép, csak már nem annyira.
És esett. Kivételesen. És nem kivételesen, éjjel. Ami rossz, mert fölébredek rá, de még mindig jobb, mint ha akkor esik mikor megyek dolgozni.

Tegnap este megérkezett a boltból a rendelés (amit csütörtökön adtam föl...) úgyhogy végre van mit enni. És még vár rám még egy csomag a postán, 7.50-kor volt itt a postás - én 7.40-kor szoktam elindulni. Pech. Azt nem tudom, mi lehet a csomagban, azt hiszem fonal. Vagy a bélés és egyéb anyagok, vagy... mindegy, nem fért be az ajtón lévő bedobó-résen úgyhogy nagy cucc. Remélem nem nagyon nagy mert majdnem negyed óra séta a posta.

Tuesday, 7 April 2009

Cseresznyefa - cherry tree


Ez még pénteki - most már zöldebb a fa. Alapvetően nem szeretem a rózsaszínt, de virágban csodaszép tud lenni.
Nem csodálom, hogy a japánok megvesznek a cseresznyefa - virágzásért.